• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/kursat.kazankaya
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905305759416
      0530 575 94 16

0232 218 00 56
Hizmetlerimiz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.925016.9928
Euro17.491317.5614
 • We are social 2022 Bize... - 28/02/2022
 • We are social 2022 Bize Çok Şey Anlatıyor!
   
              We Are Social & Hootsuite 2022 Raporu bilindiği üzere Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama hakkında yayınlanan  en büyük global rapor ve bu seneki rapor Türkiye hakkında çok şey anlatıyor. Rapor yaklaşık olarak  300 sayfa ancak 300 sayfanın bizi ilgilendiren alizlerini bu haberimizde bulabileceksiniz. İlgilenenler için değerli analizleri hazırladık. Bu veriler ile dijital pazarlama stratejilerinize yön verebilirsiniz. İşte haberimiz:

              Raporun en ilgi çekici analizi: Türkiye, ilk kez tüm dünyada Instagram'ı en çok kullanan ülke konumunda. Tüm sosyal medyayı en aktif kullanan ülkeler içerisinde ise 6. Sırada. İlk beş sıralaması ise şöyle: Brezilya, Hindistan, Endonezya, Filipinler ve Malezya
  Ancak Türkler  tüm dünyada Instagram'ı en aktif kullanan ülke konumunda olmasına rağmen  sosyal medyadaki influencerları en az takip eden millet aynı zamanda.

  Türkiye'de En Çok Kullanılan Sosyal Medya mecraları sıralamasına gelince:
  1-YouTube 2-Instagram 3-Facebook 4-TikTok 5-Twitter 6-Facebook Messenger 7-Snapchat 8-Linkedin 9-Pinterest

              Başka bir ilgi çekici ve strateli oluşturmada işe yarayacak analiz:
  Türkiye’de yaşayan İnternet kullanıcıları bir ürün satın alınırken o ürünle ilgili en çok araştırma yapan 4. ülke konumunda. Türkler bir ürün ya da hizmet almadan evvel genellikle İnternet’de  çok fazla araştırma yapıyor. İşte bu yüzden markanızın İnternet’te yer alması mühim bir nokta.

              Başka bir veri olarak Türkler dijitale en hızlı uyum sağlayan ülkelerden olsa da tüm dünyada en yavaş İnternet hızına sahip ülkelerin başında geliyor. Türkiye, dünyada İnternet hızı sıralamasında sondan 4. ülke konumunda. Dünyanın en yavaş İnternet hızı Fas, Nijer, Kenya ve Endonezya’dan sonra Türkiye’de.

              E-Ticeret analizleri ise çok ilginç. Türkiye, tüm dünyada İnternet’ten en çok alışveriş yapan 6. Ülke. İnternet’ten en çok meyve, sebze ve market alışverişi yapan ülker arasında ise 4. ülke konumunda.

              Ve Türkiye dünyada en çok kripto para satın alanlar sıralamasında 5. ülke, ayrıca en çok VPN kullananlar arasında 7., en çok "Adblocker" yani "reklam engelleyici" kullanan 7. ülke ve yine en çok video oyunu oynanan 7. ülke konumunda. Umarım bu analizler web stratejileri kurmada işinize yarar.  Gazete Köşe Yazılarım